ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10425648
*
nr 1042 5648
Spegel
Rokokostil, 130x57
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2016
kl 20:50:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 11:36:28
1
100 kr
5/6 13:29:11
2
150 kr
6/6 13:51:32
3
250 kr
6/6 13:55:32
2
450 kr
6/6 20:40:51
4
350 kr
6/6 20:40:51
2
400 kr (Budbetjänt)
6/6 20:41:03
4
500 kr
6/6 20:44:55
2
Vinnande bud
6/6 20:45:25
4
700 kr
6/6 20:45:25
2
800 kr (Budbetjänt)
6/6 20:45:44
4
900 kr
6/6 20:45:44
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1042 5648
Spegel
Rokokostil, 130x57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 11:36:28 | 1 | 100 kr |
5/6 13:29:11 | 2 | 150 kr |
6/6 13:51:32 | 3 | 250 kr |
6/6 13:55:32 | 2 | 450 kr |
6/6 20:40:51 | 4 | 350 kr |
6/6 20:40:51 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/6 20:41:03 | 4 | 500 kr |
6/6 20:44:55 | 2 | Vinnande bud |
6/6 20:45:25 | 4 | 700 kr |
6/6 20:45:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
6/6 20:45:44 | 4 | 900 kr |
6/6 20:45:44 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02